Darka Planet firması olarak sanayinin hemen hemen her alanında kullanılan redüktör , kaplin, kardan şaft, tork limiter gibi güç aktarma sistemleri üzerine faaliyet göstermekteyiz. Sektörde 20 yılı aşkın tecrübemiz ve konusunda uzman ekibimizle, endüstriyel alandaki şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda, proje aşamasından başlayıp doğru ürün seçimi , tedariği ve satış sonrası teknik destek ile müşterilerimizin çözüm ortağı olma vizyonumuzla Türk sanayisine hizmet etmeyi hedeflemekteyiz.

Endüstriyel uygulamalardaki bilgi birikimimiz ve market tecrübemiz ile ülkemizdeki makine imalatçılarımızı tahrik teknolojileri konusunda sektörünün lider markaları ile buluşturan firmamız Darka Planet, ürün satışı konusundaki etik bakış açısı ile birlikte, dürüst ve güvenilir ticaret anlayışını kendine ilke edinmiştir.

Darka Planet Güç Aktarma Sistemleri Ltd. Şti. olarak planet redüktörler konusunda dünyada marka bilinirliği en yüksek firma olan, Endüstriyel E serisi, yüksek torklu S serisi planet redüktörlerin yanı sıra uygulamalara özel kule dönüş ve tambur içi vinç kaldırma redüktörleri ile çok yönlü bir ürün gamı sunan İtalyan DANA-BREVINI markası ile, Denizcilik, Demir&Çelik, Çimento, Maden, Lunapark, Teleferik, Beton, Gıda vb.. gibi sektörlere hizmet etmekteyiz.

DANA-BREVINI grubuna bağlı bir diğer marka olan, helisel konik kademeli ve paralel milli endüstriyel tip redüktör imalatçısı Alman PIV firması ile konveyör, elevatör, vinç ve ekstruder gibi uygulamalardaki ihtiyaçlara cevap vermekteyiz.

Tahrik sistemleriyle birlikte güç ve hareket aktarma elemanları olarak Kaplin ve Kardan şaft konusunda sektörünün lider firmalarından İtalyan MAINA ve tork limiter konusunda da yine sektörünün öncü kuruluşlarından İtalyan COMINTEC firması ile çalışmaktayız.

Dünya genelinde endüstrideki dijital dönüşüm çağına uyum sağlayabilmemiz için ülkemiz sanayisinde faaliyet gösteren firmalarımızın da bu değişime ayak uydurabilmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda firmamız Darka Planet, global pazardaki teknolojik yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerinin geleceğe yönelik atacağı adımlarda her türlü teknik konuda danışmanlık hizmeti ve ürün desteği sağlayarak çalıştığı firmaların bir adım öne çıkmasını ve rekabet gücünü artırmasını sağlamaktadır.