Brevini Endüstri Grubu mekanik tahrik üniteleri ve hidrolik sistemler olmak üzere iki stratejik iş kolunda pazar lideri konumundadır. 60 yılı aşkın süredir her iki sektörde hizmet veren Brevini Grubu günümüzde mevcut satış şebekesi ile başlıca dünya pazarlarında doğrudan yer almaktadır. Sektör tecrübesi, üstün ürün kalitesi, satış öncesi ve sonrası hizmetleri Brevini’nin en güçlü olduğu alanlardır. 2002 yılı itibari ile Alman redüktör imalatçısı olan PIV firmasını da bünyesine katan Brevini Grubu, 2015 yılında sektöründe bir dünya devi olan DANA Grubuna dahil olarak DANA-BREVINI markasıyla yoluna devam etmektedir.

DANA BREVINI, 25 ülkedeki temsilcilikleri ile Planet Redüktör teknolojisi alanında dünya çapında lider bir üreticidir. Dana-Brevini , üretmiş olduğu planet tip redüktörlerinde, kompakt tasarım, güvenilirlik, fiyat/performans oranı, modüler sistem gibi artıları ile öne çıkmaktadır. Daima en zorlu şartlarda yüksek performans hedefleyen DANA-BREVINI , yeni çıkardığı yüksek tork serisi redüktörler ile Brevini redüktörlerinin max. tork kapasitesini 5.000.000 Nm ‘ye kadar çıkararak bu hedefini pekiştirmiştir.

Uygulamalardaki ihtiyaca göre ayaktan, flanştan, milden veya gövdeden bağlantı opsiyonları ile uygulama yerine göre farklı farklı bağlantı ihtiyaçlarına cevap veren ve oldukça esnek bir kullanım alanına sahip olan Brevini Planet Redüktörler, başlıca Madencilik, Enerji, Demir Çelik, Denizcilik, Çimento, Taşımacılık, Lunapark, İnşaat, Tarım, Gıda ve Arıtma gibi sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Ürünün “kalbi” olarak tanımladığımız ve Brevini’nin, üzerinde yaklaşık 60 yıllık tecrübesi bulunan dişliler, tamamen fabrika imkanlarıyla kendi bünyesinde üretilmektedir.

DANA – BREVINI planet redüktörleri IQ Net, SINCERT, DNV sertifikalarını taşımaktadır.